Her gün artan dolandırıcılık olaylarından bir tanesi de maalesef adınıza açılmış hatlar ile milleti sizin haberiniz olmadan uygunsuz içerik veya mesaj gönderimleri ile taciz edebiliyor ve yine sizin adınızı vererek dolandırıcılık yapabiliyorlar. Şikâyet etmek üzere mahkemeye gidildiğinde ise doğal olarak sizin bilgilerinize ulaşacakları için haberiniz bile olmadan, konuyu bile bilmeden adınıza dava açacaklar.

Maalesef insanlar bu kadar kötü olabildiler. Bu durumlardan erkenden haberdar olmak için, 11870’i arayıp hemen adıma kayıtlı hatlar uygulamamız ile kaç tane hattınız var ise hat sorgulaması yaptırarak bunları öğrenebilir ve mağdur olmaktan kurtulabilirsiniz.

Sizin de başınıza gelmesini istemiyorsanız istediğiniz gün ve saatte ev, iş veya cep telefonlarınızdan operatör farkı olmaksızın; alan kodu girişi yapmadan 11870’i arayabilir adınıza kayıtlı hatlarınızın sayısını ve telefon numaralarını öğrenerek hat sorgulama ile gerekli işlemlerinizi erkenden yaptırıp hatları kapatabilirsiniz.